Smoki i Kangury

O nas

G’day mate!

Smoki i Kangury to blog o Australii – relacje z podróży po Down Under, opowieści o życiu w Sydney, o mieszkańcach, kulturze i miejscach wartych odwiedzenia. Piszemy również poradnik, dla tych, którzy myślą o przyjeździe do Australii.

Kim jesteśmy?

Monika – swoją pierwszą walizkę spakowała w wieku 6 lat i ruszyła w drogę – do najbliższego skrzyżowania, bo potem świat nieco ją przerósł. Ale z podróży nie zrezygnowała…. Do tej pory odwiedziła ponad 40 krajów, odbyła 13-miesięczną samodzielną podróż dookoła świata. Mieszkała we Francji, Irlandii, Nowej Zelandii, a teraz w Australii. W podróżach najbardziej ceni doświadczanie i odkrywanie, dlatego najmilej wspomina swoje pobyty w Indiach, na Kubie, Gwatemali, czy Laosie… Ponieważ kolekcjonuje pozytywne przeżycia, stara się, aby każda chwila była dobrze wykorzystana – wędruje po górach, biega, fotografuje… albo skacze ze spadochronem – sporadycznie na szczęście.

Grzegorz – jest perfekcjonistą we wszystkim, co robi. Pomyślał, że nauczy się angielskiego i wyszło mu to tak dobrze, że teraz bez trudu udaje Australijczyka. Kiedyś, dla relaksu zaczął biegać – w tej chwili ma za sobą kilka maratonów i jeszcze więcej krótszych biegów. Kocha góry i tam chciałby spędzać jak najwięcej czasu (co w Down Under nie jest takie proste). Jego motto to: Step Out of Your Comfort Zone, dlatego czasem realizuje takie szalone pomysły jak skok ze spadochronem – mimo lęku wysokości, czy przeprowadzka na drugi koniec świata – mimo spokojnego i ułożonego życia w Polsce.

Na życiowe zmiany, odkrywanie świata i podróże nigdy nie jest za późno, dlatego w lipcu 2014 spakowaliśmy walizki i wylądowaliśmy w Down Under. Teoretycznie – jako studenci; w praktyce obydwoje pracujemy w collegach i sami wspieramy lub uczymy międzynarodowych studentów.

Co znajdziecie na naszym blogu?

Postaramy się opowiedzieć o tym jak wygląda codzienność w jednym z najpiękniejszych i podobno najlepszych do życia krajów na świecie. Podzielimy się z wami doświadczeniami z naszych małych podróży po Down Under. Podrzucimy nieco praktycznych informacji na temat wiz do Australii, studiów czy przygotowań do wyjazdu.

Jeśli macie pytania – piszcie śmiało. Jeśli podobają wam się nasze teksty lub zdjęcia – nie pozostawajcie anonimowi – zostawcie koment, że byliście, czytaliście.

Zapraszamy też na nasze profile na Facebook, Instagram i YouTube

Miłej lektury!
Monika i Grzegorz
Kraków-Sydney


Wszelkie zdjęcia publikowane na blogu zostały wykonane i są własnością Smoków i Kangurów. Ich kopiowanie lub udostępnianie bez zgody autorów jest niedozwolone.