Smoki i Kangury

Poradnik

Wybieracie się do Down Under? Aplikujecie o wizę albo szukacie agenta?
Zapraszamy do naszego mini-poradnika. Mamy nadzieję, że znajdziecie parę cennych informacji 😉

Wizy do Australii – wyjazd tymczasowy

paszporty
Marzysz o egzotycznej przychodzie, a od lat po głowie chodzi Ci Australia?  Nie ma na co czekać  Pakuj walizkę i ruszaj w drogę. Podpowiadamy, jakie są opcje krótkoterminowych wyjazdów do Down Under.

Czytaj więcej


7 tematów, które warto przemyśleć planując przeprowadzkę do Australii

Australia_przygotowania_04

Podjąłeś decyzję, że ruszasz na Antypody? Gratulujemy! Ponieważ sami doskonale pamiętamy stres i przejęcie, jakie towarzyszyły przygotowaniom, podrzucamy trochę wskazówek. Od czego zacząć, jak się przygotować do wyjazdu i co może okazać się przydatne.

Czytaj więcej


Praca w Australii – jak znaleźć?

ability_teacher

Często pytacie – jak znaleźć pracę w Australii? Czy jako Polak mam szansę? Czy uznają moje kwalifikacje? Jak się przygotować? itp. Lista jest długa. Nie będziemy oryginalni, ale powiemy – to zależy…

Czytaj więcej


Linkownia

Australia_przygotowania_03

Mieszkanie w Australii, wymagania wizowe, szukanie pracy, agenci edukacyjni…. Słowem, kilka linków, które mogą się przydać jeśli planujecie odwiedzić Australię.

Czytaj więcej


Po co komu agent, czyli rzecz o studenckich wyjazdach do Australii 

agenciNiektórzy z was zastanawiają się, czy warto współpracować z agencją aplikując o wizę studencką, czy lepiej wszystko załatwiać samemu. Podrzucamy wam kilka wskazówek – po co wam agent i w jaki sposób dobrze wykorzystać taką współpracę.

Czytaj więcej


Przeprowadzka na antypody, czyli jak znaleźć mieszkanie w Sydney?

mieszkaniewsydney_smWyjazd na drugi koniec świata to nie lada projekt. Wiemy z doświadczenia, że całkiem sporym wyzwaniem jest znalezienie wygodnego i dostępnego cenowo mieszkania. Dlatego też podrzucamy kilka informacji. Co warto wiedzieć przed wyjazdem i jak sprawnie zorganizować temat mieszkania na miejscu?

Czytaj więcej


Nie taki IELTS straszny… część PIERWSZA

IMG_0229W kolejnym poście kilka porad na temat IELTS. Egzamin jest tak popularny, że każdy kto planuje albo już mieszka w Australii musiał na pewno o nim słyszeć.Sam egzamin przeraża i na pewno zaskakuje – zwłaszcza jeśli podchodzi się do niego po raz pierwszy. Co warto wiedzieć?

Czytaj więcej


Nie taki IELTS straszny… część DRUGA

IMG_0235

Kontynuujemy temat egzaminu IELTS. Tym razem nieco więcej o tym, jak przygotować się na części: pisanie i mówienie. Kilka praktycznych porad, przydatne techniki i odrobina motywacji. Powodzenia!

Czytaj więcej

2 CommentsZostaw komentarz

  • Jestem trzeci rok u córki w au , mam vizę na stałe rodzinna , i cały czas nie moge znaleźc informacji czy aby uzyskac emeruturę z Polski / pracowałam tam 37 lat/ muszę jechac do Polski , a po ilu latach pracy w Australii dostanę i czy wogóle dostanę jakies świadczenie bo legalnie tu dorabiam.Będę ogromnie wdzięczna jak pomożecie mi z tym problemem.Jestem fanem Waszego blogu , dowiedziałam się z niego więcej niż od córki i zięcia. Pozdrawiam

    • Pani Anno, bardzo się cieszymy, że Pani do nas zagłąda i dziękujemy za miłe słowa. Bardzo chcielibyśmy pomóc w powyższej kwestii, ale obawiam się, że tematy emerytur, czy to w Polsce, czy w Australii nie są nam jeszcze bliskie. Co mogę polecić, to kontakt z właściwymi instytucjami. Wiem, że to nie zawsze proste, ale na pewno informacje będą wiarygodne.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola zaznaczone*