Smoki i Kangury

Selfie z kangurem

kangury_01

Zwykłe selfie już na nikim wrażenia nie robi. Teraz trzeba się nieco bardziej postarać, zainwestować w selfie sticka, dorwać celebrytę, albo przynajmniej zmusić do zdjęcia domowego zwierzaka. My, korzystając z miejsca w jakim mieszkamy, postanowiliśmy uwiecznić się na zdjęciu z kangurem. Z resztą – Australia równa się kangur. Wybór nie mógł być inny.

Gdzie znaleźć dzikie kangury? W okolicach Sydney dobrą miejscówką na spotkanie torbacza jest Morriset Park. Jakieś 1,5 godziny drogi pociągiem, potem pół godziny spaceru (lub rowerem w 10 min) i jesteśmy na miejscu. Chętnych do oglądania kangurów oczywiście będzie tam wielu, ale spokojnie – starczy ich dla każdego. Można podziwiać, fotografować, głaskać, karmić marchewką i strzelać sweet focie.

Dla bardziej zainteresowanych – o kangurze słów kilka….

  • Australijczycy nazywają go „roos”, bo krócej.
  • Kangura, który już więcej nie poskacze, można spotkać przy autostradach, szczególnie na outbacku – i takiego określa się jako „roadkill”.
  • Według Wiki, w 2011 w Australii było 34.3 millionów kangurów!
  • Głaskanie dzikiego kangura, owszem jest możliwe, ale trzeba się liczyć z ryzykiem, że kopnie.
  • Tak, kangura można też jeść, mięsko polecane ze względu na niską zawartość tłuszczu. Kupić można w zasadzie w każdym supermarkecie.
  • Kangury to jeden z powodów, dla których prowadzenie samochodu po zmroku w Australii jest wysoce odradzane. 90 kg i 2 metry – takie zderzenie zostawia ślad.
  • Nowonarodzony kangur ma wielkość fasolki i pierwsze 9 miesięcy swojego życia spędza w torbie mamy. Dopiero po tym okresie jest gotowy, żeby wyjść … i rozpocząć naukę skakania.
  • Samice kangura mogą określać płeć swojego potomstwa przed jego urodzeniem.

Po więcej info o gatunkach tych torbaczy, ich zwyczajach itp. odsyłam do netu 😉

kangury_02

kangury_03
kangury_04
kangury_05

kangury_06

kangury_07
kangury_08
kangury_09
kangury_10

 

Comments

comments

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola zaznaczone*